Psal se rok 2015 a nad azylovými domy Klokánek se stahovala mračna. Média se začínala zajímat o tíživou finanční situaci v azylových domech. Novináři napadali vedení Klokánků a obviňovali je ze zpronevěry a špatného hospodaření s financemi. Málokoho zajímala pravda a důvod, proč situace nastala. Jednodušší byl hon na zakladatelku Klokánků paní Vodičkovou. Jako by všichni zapomněli na její dosavadní práci a na to, kolik dětí zachránila. Právě to bylo impulsem, proč vznikl projekt Helping Dolls. Viděli jsme, že nikoho nezajímalo, co bude s dětmi a azylovými domy. A v tento okamžik přišel s nápadem pomoci jeden z designérů. Oslovil zastoupení značky Mattel pro Českou a Slovenskou republiku s nápadem na propojení panenek a módy.
Pro nás nadšence z oblasti designu a módy to byl nejjednodušší způsob, jak pomoci. Navíc s nápadem přišel talentovaný designér Adam Ptáček, který věděl, že podobný model pomoci běžně funguje i ve světě. Velké módní domy, jako jsou Chanel, Dior a další, jednou za čas věnují unikátní panenku na dobročinné účely.
Helping Dolls si žije osmým rokem, díky tomu se na projektu vystřídala plejáda renomovaných i začínajících umělců. Jsem hrdý na to, že náš projekt propojuje lidi s velkým srdcem, kteří chtějí pomáhat potřebným.
Krom zahraničních designérů se pravidelně účastní českoslovenští návrháři, například Beata Rajská, Boris Hanečka, Jakub Polanka, Klára Nademlýnská, Nikol Pavlová, Taťána Kováříková, Zuzana Kubíčková, Jana Hodanová. Z těch začínajících to byly třeba Alexandra Gnidiaková, Hana Valtová, Natálie Dufková, Natálie Repkovská a mnoho a mnoho dalších. Novinkou bude, že panenky připraví i děti ze sklářské umělecké školy v Jablonci pod záštitou Nadace Preciosa.
Více k přečtení zde